Bramy garażowe Wiśniowski

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć bramy garażowe firmy WIŚNIOWSKI.

Znak CE na bramie garażowej segmentowej oznacza, że spełnia ona wymagania normy europejskiej EN 13241-1 dotyczącej bezpieczeństwa użytkowania. Bramy segmentowe WIŚNIOWSKI® są trwałe, bezpieczne i komfortowe w obsłudze. Wytwarzane w procesie zgodnym z systemem ISO 9001 i obowiązującymi normami.

Jakość materiałów oraz sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne decydują o długoletnim i bezawaryjnym funkcjonowaniu brak WIŚNIOWSKI®. Wydział konstrukcyjny i laboratorium techniczne w oparciu o sugestie klientów ciągle ulepsza jakość rozwiązań stosowanych w bramach. Dzięki temu na rynek trafia produkt sprawdzony i przetestowany. Jego jakość potwierdzają certyfikaty i atesty:

certyfikaty-wisniowski

Bramy segmentowe i roletowe w trakcie ich używania nie potrzebują wolnej przestrzeni przed garażem. Ich płaszcz podnosi się pionowo do góry i chowa pod sufitem (segmentowa) lub roluje do skrzynki (roleowa). Obie bramy polecane są do garaży wychodzących bezpośrednio na ulicę oraz tam, gdzie jest mało miejsca przed garażem.

Skrzydło bramy uchylnej podnosi się do góry i wsuwa pod lico budynku. Dlatego samochód nie może zatrzymać się bezpośrednio przed bramą ale w odległości około 1,5 m. Bliższe ustawienie samochodu uniemożliwia jej owarcie. Natomiast brama rozwierna otwiera się podobnie jak drzwi i wymaga wolnej przestrzeni przed garażem umożliwiającej swobodny ruch skrzydeł.

Projektując garaż warto przewidzieć wielkość otworu wjazdowego tak, aby wygodnie wjechać do środka. Bramy o wymiarach typowych to rozwiązania ekonomiczne i często dostępne „od ręki”. Gdy do istniejącego otworu nie można zastosować bramy typowej, polecane są bramy produkowane na wymiar czyli dokładneie dopasowane do istniejącego otworu. Według polskiego prawa w garażach na samochód osobowy brama powinna mieć przynajmniej 2000 [mm] wysokości i 2300 [mm] szerokości w wersji jednostanowiskowej oraz 4800 [mm] szerokości w wersji dwustanowiskowej.

Różne kształty otworu garażowego dla bram WIŚNIOWSKI®

Brama segmentowa

Brama roletowa

Brama uchylna

Brama rozwierna

Polecamy Państwu również szeroką gamę kolorów i wykończenia bram garażowych.

kolorystyka